Silinex

Silikónová farba

Produkt:
Vysoko paropriepustná fasádna farba na báze silikónovej živice, so silno hydrofóbnymi vlastnosťami.

Použitie:
Na premalovanie tepelno – izolačných fasád, renovačný náter na fasády s akrylátovými omietkami, premalovanie starých disperzných farieb, vápenno – minerálnych náterov ako i nových vápenno – cementových omietok, pieskovcov, betónu, a pod. Silikónová farba sa vynikajúco hodí na historické stavby a steny, kde stavebnofyzikálne vlastnosti a paropriepustnosť systému musia byť zachované.

Zloženie:
Voda, dispergátor, zahusťovadlo, farba, rôzne frakcie mramorové drti, akrylátové spojivo, silikónová živica, filmotvorný prostriedok, odpeňovač, parafínová emulzia, protipliesňové prostriedky a regulátor pH.

Vlastnosti:
Vysoká paropriepustnosť, svetlostálosť, odolná voči poveternostným podmienkam, silno hydrofóbna a vodoodpudivá, bez napätia, má minerálno – matný charakter.

Podklad:
Musí být suchý, nezaprášený a čistý. Staré nátery a omietky treba očistiť pomocou vysokotlakovej vody. Podklady na báze hlinky natrieť základným náterom.

Spôsob spracovania:
Farbu možno nanášať štetkou, válčekom a dá sa striekať. Prvý náter je riediteľný čistou vodou do 10%, druhý zriediť cca po 12 hod. maxim. do 5%. Nenanášať pri priamom slnečnom žiarení, vysokej vlhkosti, silnom vetre a pri teplote pod +5°C. Chrániť pred mrazom, dažďom a rýchlym vysúšaním.

Upozornenie:
Údaje tohoto technického listu odpovedajú súčastnému stavu poznania a skúsennostiam. Produkty ako aj suroviny podliehajú kontrole, čím je zabezpečená rovnaká kvalita. Naša technická pomoc je Vám úplne k dispozícií.

Skladovateľnosť:
Dobre uzatvorená v plastovom obale cca 6 mesiacov, nesmie byť skladovaná pod bodom mrazu a na priamom slnečnom svetle.

Fyziologické účinky:
SILINEX neobsahuje žiadné toxické látky. Pokožku rúk je vhodné chrániť ochranným krémom a rukavicami. Po práci umyť ruky a náradie vodou.

Technické dáta:
Spotreba: cca 300g / m2 – pri jemnom podklade
cca 400g / m2 – pri hrubom podklade
Špecifická hmotnosť: cca 1530kg / m3
Hodnota PH: 8,5
Nebezpečie požiaru: žiadne
Bezpečnostné údaje: bez jedovatých látok